POŚCIG ZA KRADZIONYM AUTEM PRZEZ WARSZAWĘ [VIDEO]


W nocy, po kilkunastu minutach dynamicznego pościgu ulicami Warszawy, poruszający się kradzionym samochodem mężczyzna i kobieta zostali zatrzymani przez policjantów z Pragi Południe. W wyniku tego zdarzenia zostało rannych trzech funkcjonariuszy.

 

W nocy, tuż po godzinie 2.20 przy ulicy Grenadierów i Majdańskiej, mundurowi z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII rozpoczęli kontrolę drogową samochodu osobowego mercedes. Niestety kierowca tego auta nie zatrzymał się. Funkcjonariusze podjęli dynamiczny pościg ulicami Warszawy, równocześnie wzywając posiłki. Mężczyzna uciekający mercedesem próbował staranować policyjne radiowozy.

W wyniku czego uszkodził je, a sam uderzył w drzewo. Następnie, wraz z pasażerką, próbował oddalić się z miejsca zdarzenia. Policjanci z uszkodzonych radiowozów podjęli tym razem pościg pieszy. Przy Rondzie Wiatraczna zatrzymali 32-letniego mężczyznę oraz 35-letnią kobietę.

Przeprowadzone na zawartość alkoholu badanie wykazało, że mężczyzna posiadał 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu a jego pasażerka była pod jego wpływem. Oboje zostali przewiezieni do jednostki Policji celem wytrzeźwienia i przeprowadzenia czynności dochodzeniowo-śledczych.

źródło video: POLICJA

Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że mercedes został skradziony w maju tego roku z warszawskiego Żoliborza.

W wyniku pościgu trzech policjantów zostało rannych i trafiło do szpitala. Odnieśli oni niegroźne obrażenia, które nie zagrażają ich życiu. Ponadto zostały uszkodzone policyjne radiowozy.

fot: POLICJA

Policjanci ustalili, że para wcześniej była notowana. W zabezpieczanym aucie funkcjonariusze znaleźli baniaki, które mogą służyć do kradzieży paliwa.

W tej chwili na KRP Warszawa VII z zatrzymanymi  prowadzone są czynności dochodzeniowo-śledcze.

eszs/jf
źródło: http://www.policja.waw.pl/pl/dzialania-policji/aktualnosci/44699,Poscig-za-kradzionym-autem-ulicami-Warszawy.html

Komentarze
Choose A Format
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format