Jednak cenzura w Mediach społecznościowe w Niemczech to prawda! Ustanowili specjalne prawo.


fot. east news

Nie wszyscy będą mogli wyrażać swoje myśli w internecie.

Wraz z początkiem roku w Niemczech wprowadzono zupełnie nowe prawo, które dotyczy różnego rodzaju mediów społecznościowych. Właściciele takich portali jak Facebook czy Twitter mają 24 godziny, aby usunąć komentarze i wpisy zawierające nienawiść. Skutkuje to zaostrzeniem kar dla użytkowników.

Od teraz niemożliwe będzie pozostawienie negatywnej wypowiedzi na takich platformach jak: Facebook, TwitterInstagram, Google i Snapchat. Serwis LinkedIn i komunikator WhatsApp zostały zwolnione z obowiązku usuwania mowy nienawiści. Brak reakcji może skutkować karą pieniężną do 50 milionów euro.

Twitter zaczął pracę już w sylwestrową noc, usuwając wpis niemieckiej polityk. Beatrix von Storch należy do wyjątkowo prawicowej partii, która nie zgadza się z dotychczasowymi decyzjami związanymi z imigrantami. Podczas sylwestra napisała, że muzułmanie to barbarzyńcy.

Pierwsze żniwa nowego prawa

Słowa Beatrix były komentarzem do noworocznych życzeń napisanych przez policję w Kolonii, które zapisano po arabsku. Jak podaje bbc.com, na efekt nie trzeba było długo czekać – post zniknął, a konto von Storch zostało czasowo zawieszone na 12 godzin.

Co, do diabła, dzieje się w tym kraju? Dlaczego na oficjalnej stronie policji pojawia się tweet po arabsku? Czy uważacie, że w ten sposób da się ułagodzić barbarzyńskie, muzułmańskie, dokonujące grupowych gwałtów hordy mężczyzn? – tak brzmiał wpis Beatrix von Storch (tvp.info).

Według niektórych osób, nowe prawo uderza w wolność słowa. Do tej pory komentarze o negatywnym charakterze były usuwane, gdy dotkliwie raziły uczucia bądź przekonania jakiejś grupy osób. Teraz należy usunąć treść w ciągu jednego dnia od czasu jej zgłoszenia.

źródło: planeta.fm

Komentarze

Choose A Format
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format