Skradziono najdroższą wódkę świata. Za kuloodporną butelkę złodziej może kupić wyspę!


Właściciel baru jest zrozpaczony.

Policja w Kopenhadze prowadzi śledztwo w sprawie kradzieży wódki uznanej za najdroższą na świecie. Jak podaje businessinsider.com, skradziona butelka Russo-Baltique wyceniana jest na 1,3 mln dolarów, czyli 4,5 mln zł.

Nie wiadomo jeszcze, czy sprawca włamał się do baru, czy może użył klucza. Oczywiste jest jednak, że wiedział czego szuka, bo z baru nie zniknęło nic więcej, a skradziona butelka jest jedyną taką na świecie.

W barze Cafe 33 w Kopenhadze klienci wybierają spośród 1200 marek wódki z całego świata. Rzadko kto decyduje się jednak na arcykosztowne shoty i posmakowanie Russo-Baltique. Większość zainteresowanych klientów stać wyłącznie na zdjęcie z tym bardzo cennym alkoholem.

fot. Instagram.com / @vodka_museum

Z uwagi na niewielka liczbę testerów, ciężko więc stwierdzić, czy smak wódki odpowiada jej cenie. Zwłaszcza, że zdecydowaną większość jej wartości stanowi opakowanie. Butelka Russo-Baltique to 3 kilogramy złota, 3 kilogramy srebra, kuloodporne szkło i prawdziwe diamenty.

Nie dziwi fakt, że właściciel baru, Brian Ingberg, jest zdesperowany. Butelka skradzionego alkoholu nie tylko nie była ubezpieczona, ale też została pożyczona od rosyjskiego biznesmena. Ingberg stara się za wszelką cenę odnaleźć sprawcę kradzieży. Na Facebooku opublikował już zdjęcia z monitoringu i oferuje nagrodę za pomoc w jego odnalezieniu.

fot. East News

źródło: planeta.fm

 

 

Komentarze
Choose A Format
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format