Policja monitoruje twój majówkowy powrót z powietrza Helikoptery! [VIDEO]


Jak się okazuje polscy Policjanci postawili sobie za cel zapewnienie bezpieczeństwa na drogach przy powrotach z Majówki 2018. Tym samym wyłowienie najbardziej zawziętych kierowców z drogi.

Majowy weekend dobiega końca. Na podlaskich drogach widać już wzmożony ruch z uwagi na falę powrotów. W związku z tym na trasy wyjechała większa liczba patroli, a w powietrze wzbił się policyjny śmigłowiec. Wszystko z myślą o bezpieczeństwie podróżujących.

Policyjny śmigłowiec Bell 412 wzbił się w powietrze o godzinie 12.00 i tym samym rozpoczął podniebne patrolowanie, ze szczególnym uwzględnieniem drogi krajowej nr 19. Mundurowi z wysokości zwracali uwagę głównie na tych kierujących, u których pośpiech i brawura brały górę nad zdrowym rozsądkiem i przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa. To oni często stwarzają największe zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, a także dla siebie i swoich pasażerów. Dlatego policjanci wykorzystując śmigłowiec czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących. Takie działania w dużej mierze wpływają na poprawę stanu bezpieczeństwa i ograniczają liczbę zdarzeń drogowych. Jeśli chodzi o samych kierowców… to uświadamiają im, że należy jeździć zgodnie z przepisami, a wszelkie próby łamania prawa może zarejestrować również policyjny śmigłowiec.

Do dzisiejszych działań została wykorzystany śmigłowiec Bell 412 z kamerą z Komendy Głównej Policji. Maszyna jest wyposażona w dwa silniki o łącznej mocy 1800 koni mechanicznych, co pozwala jej uzyskać maksymalną prędkość do 250 km na godzinę i osiągnąć pułap pięciu tysięcy metrów. Bell może przelecieć bez lądowania około 700 km i zabrać na pokład maksymalnie 7 osób. Helikopter ten może być wyposażony w kamerę termowizyjną pozwalającą na prowadzenie akcji poszukiwawczych w nocy oraz w system przekazywania transmisji na żywo do centrum dowodzenia. Śmigłowiec wykorzystywany jest przede wszystkim do monitorowania ruchu drogowego i poszukiwania zaginionych osób lub przestępców.

fot. policja.pl
fot. policja.pl

źródło: policja.pl

Komentarze
Choose A Format
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format