Co drugi Polak kocha Disco Polo [BADANIA]


Okazuje się że 63 procent polskiego społeczeństwa lubi muzykę Disco Polo. To wynika z najnowszego badania Centrum Badania Opinii Społecznej. CBOS opublikował dokument o „Popularności muzyki Disco Polo”.

Czytamy w min min. że najwięcej fanów tego gatunku można zleźć wśród mieszkańców wsi i mniejszych miejscowości, a także osób wykształconych.

–  „Popularność muzyki disco polo” to najnowszy temat badań CBOS. Choć oficjalnie mało kto się do tego przyznaje, badania wykazały, że ponad połowa Polaków (63%) lubi ten gatunek muzyczny napisano na fb Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

– Powody dla których disco polo ma od lat niezmiernie tak wielu amatorów są wciąż takie same: łatwa, wpadająca w ucho melodia, prosty tekst, rytmiczność, optymistyczny przekaz oraz możliwość odprężenia się – dodano w poście.

A w dodatku okazuje się że popularność tej muzyki wprost od roku 1996 się nie zmniejsza. Wtedy aż 69 % badanych deklarowało że uwielbia tę muzykę. My sprawdziliśmy które z utworów są lubiane najbardziej i okazuje się że „Ona Tańczy dla mnie” grupy Weekend, następnie „Przez twe oczy zielone” zespołu Akcent. A największą muzyczną stacją telewizyjną w naszym kraju jest Polo TV, które w pierwszym półroczu 2018 roku przyciągnęło przed ekrany 0,59 proc. Polaków. Na trzecim miejscu wśród muzycznych kanałów jest Disco Polo Music z wynikiem 0,14 proc.

Cały raport “Popularność muzyki disco polo” można kupić tutaj.

źródło: Zdjęcie – YouTube
MKiDN / cgm / CBOS

Komentarze
Choose A Format
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format