Kałasznikow zacznie produkować…samochody elektryczne [GALERIA]


fot. Kałasznikow

Koncern Kałasznikow JSC, producent słynnego karabinu AK-47, jest najnowszym członkiem nieco już zatłoczonego rynku samochodów elektrycznych, który przyciąga nie tylko przedsiębiorców z branży technologicznej, ale też producentów odkurzaczy i wielkie koncerny motoryzacyjne.

Najnowszy konkurent Tesli ma pudrowo niebieską karoserię i nazywa się CV-1. Jego retro wygląd nawiązuje do radzieckiego IŻ Kombi, samochodu popularnego w latach 70. Kałasznikow pokazał prototyp samochodu, z szeroką, srebrną maskownicą i 350-kilometrowym zasięgiem, podczas targów militarnych w Moskwie.

CV-1 pomoże Kałasznikowi rozszerzyć swoją markę. Otwiera w tym celu sklepy, w których można kupić odzież i inne akcesoria dla cywili.

Rynek samochodów elektrycznych rośnie – chociaż z wciąż małej bazy – więc do sektora próbują wchodzić nowi gracze, choć jest on zdominowany przez doświadczonych producentów, takich jak Volkswagen czy General Motors. Wiele firm tworzy prototyp, ale ciężko im znaleźć odpowiednie finansowanie i zapanować nad bardzo skomplikowanym łańcuchem dostaw i produkcją.

Jednym z obiecujących nowych graczy jest chińska firma NIO Inc., która chce wejść na nowojorską giełdę, i pozyskać 1,8 miliarda dolarów.

Kałasznikow nie podzielił się jeszcze szczegółami dotyczącymi produkcji ani planu sprzedaży.

GALERIA

fot. Kałasznikow
fot. Kałasznikow
fot. Kałasznikow
fot. Kałasznikow
fot. Kałasznikow

Źródło: Kałasznikow

 

Komentarze
Choose A Format
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format