Dlaczego sięgamy po inkę?

ByDaniel

Dlaczego sięgamy po inkę?

Kawa zbożowa przypłynęła do nas z Połóódniowo-Wschodnich Stanów Zjednoczonych. Był on tam spożywany, w wyniku parzenia suszonych liści ostrokrzewu. Zawierał on pobudzająca do życia dużą zawartość kofeiny. W Europie kawa zbożowa w początkowym okresie produkowana była z cykorii, a wytwarzaniem tego pysznego napoju zajmowali się w głównej mierze Holendrzy. W późniejszych latach kawę zbożową zaczęli również importować Francuzi, Belgowie, a także Niemcy. To właśnie z rejonu ówczesnych Prus przyjęty został zwyczaj picia kawy zbożowej na terenie Polski.

Czym jest dla nas picie kawy zbożowej?

Picie inki postrzegany jest jako zamiennik dla zwykłej kawy. Kawa zbożowa nie zawiera kofeiny, a więc traktujemy ją jako słabszą wersję oryginalnego napoju. Inka to pełnowartościowy napój, który nie ma zbyt dużo cech wspólnych z klasyczną czarną kawą. Kawa zbożowa ma dużo wartości odżywczych, a także stosunkowo niewiele przeciwwskazań. Inka jest napojem, który zazwyczaj przynosi nam na myśli nasze dzieciństwo. Każdy z nas, kiedy byliśmy mali, marzyliśmy, by usiąść do stołu wraz z rodzicami przy filiżance kawy. Wówczas nasze mamy wykonywały pewną sztuczkę i zamiast czarnej zwykłej kawy, została nam podana inka. Ten niezwykle przepyszny łagodny napój, który jest produkowany ze zbóż, dostarcza nam cennych właściwości odżywczych. Kawa zbożowa stanowi idealną alternatywę dla osób, które z jakichś przyczyn nie mogą lub muszą ograniczyć spożywanie czarnej kawy Arabiki. 

Produkcja kawy zbożowej

Produkcja kawy zbożowej odbywa się dzięki procesowi prażenia zbóż. Dodaje się do nich różne składniki mające za zadanie wzbogacić jej smak oraz aromat. Do produkcji kawy zbożowej stosuje się takie podstawowe zboża jak jęczmień, orkisz, pszenica, czy żyto. Dodaje się również sproszkowany, a następnie prażony korzeń cykorii. Potencjalny smak inki jest praktycznie nieograniczony, ponieważ można do niej dodawać wiele ciekawych składników.

About the author

Daniel administrator