kwarantanna w polsce

Czy będzie narodowa kwarantanna w Polsce?

Pierwsza ofiara śmiertelna koronawirusa w Polsce, ponad 20 nowych przypadków w ciągu jednego dnia i ponad 50 zidentyfikowanych przypadków. Tak na dzień dzisiejszy (12-02-2020) wygląda bilans epidemii COVID-19 w kraju. Dodatkowo polityczna decyzja o zamknięciu szkół, która prawdopodobnie zaskutkuje brakami personelu w placówkach ochrony zdrowia, może jedynie pogorszyć sytuację… W Europie ponad 50% pracowników służby zdrowia ma dzieci, które chodzą do żłobka, przedszkola lub szkoły. Kto z nimi zostanie w domu gdy placówki edukacyjne będą nieczynne? Kto zastąpi lekarzy, pielęgniarki, salowe, sprzątaczki, recepcjonistki czy kierowców gdy ci będą siedzieć i pilnować aby dziecie nie spaliły mieszkania podczas odgrzewania obiadu?

Biorąc pod uwagę, że pracownicy służby zdrowia są wielokrotnie bardziej zagrożeni zarażeniem koronawirusem ze względu na nieunikniony kontakt z osobami zakażonymi, to w ciągu kilku tygodni będziemy mieli szpitale, które świecą pustkami zamiast przykładem.

Czy Polski Rząd zdobędzie się na kolejne działania pozbawione merytorycznych podstaw tak jak zobili to Amerykanie zawieszając loty do i z Europy obwiniając europejczykó o rozprzestrzenianie wirusa? Czy w prowadzi kwarantannę na poziomie porównywalnym z Włochami?

Źródłą rządowe, pracownicy Ministerstwa Zdrowia pragnący zachować anonimowość twierdzą, że przygotowywany jest plan wprowadzenia pełnej kwarantanny na terenie całęgo kraju, iże może to nastąpić nawet w ciągu kilku najbliższych dni.

Sugerujemy dobrze się przygotować.

1 komentarz

Dodaj komentarz