koronawirus w polsce - statystyki 21-10-2020

Zakaziłam się koronawirusem

Jak podała TVN, dziennikarka, prezenterka pogody kanałów Grupy TVN Discovery Dorota Gardias we wrześniu zakaziła się koronawirusem SARS-CoV-2 i przeszła wywoływaną przez niego chorobę COVID-19.

O szczegółach choroby, objawach i leczeniu opowiedziała redakcji „Faktów” TVN. – Przechodziłam grypę, anginę, różne choroby, ale to było coś zupełnie innego. Ten ból pleców przede wszystkim i ból oczu. Nie mogłam patrzeć ani w górę, ani w bok – opisuje Gardias. Dziennikarka wspomina, że tuż przed zakażeniem weszła na najwyższy szczyt Tatr, Gerlach. Zawsze była bardzo aktywna, więc nawet, gdy trafiła do szpitala, wciąż nie sądziła, że trzeba będzie poprosić o tlen. – Miałam połowę oddechu.

zakaziłam sie koronwirusem w tvn
zakaziłam sie koronwirusem w tvn

Najważniejsze w tej sytuacji było dla mnie, żeby nie panikować, bo przy panice wzrasta tętno i człowiek zaczyna łapać powietrze jak ryba – wyjaśnia prezenterka tvnmeteo.pl. Aktorka Maja Ostaszewska za pomocą mediów społecznościowych poinformowała, że przebywa w izolacji w związku z tym, że zakaziła się koronawirusem. W udostępnionym wpisie opisała, jak wygląda przebieg jej choroby. „Ból głowy i całego ciała, jakiego nie znałam, jaki nie pozwala spać. Cały czas na środkach przeciwbólowych. Gorączka i dreszcze, brak węchu i smaku, potworna słabość, zawroty głowy. Podróż do kuchni czy łazienki była wyzwaniem” – napisała aktorka.,

Dodaj komentarz